Składniki do Creme brulee z herbatą Matcha

Creme brulee z herbatą Matcha

Składniki do Creme brulee z herbatą MatchaCo potrzebujemy do przyrządzenia „Creme brulee z herbatą Matcha”. Oczywiście niezbędne są składniki : ) Jak wiadomo bez odpowiednich składników nie ma szans na osiągnięcie właściwego efektu.

Składniki do Creme brulee z herbatą Matcha

  • 5g herbaty Matcha,
  • 300g kremówki,
  • 70g żółtek (około 3,5 żółtka),
  • 75g drobnego cukru,
  • 200g mleka,
  • 1 laska wanilii,
  • cukier kryształ

Przygotowanie Creme brulee z niestandardowym dodatkiem

Całość prac rozpoczynamy od tego aby piekarnik nagrzać do 160°C. Właściwa temperatura przybliży nas do sukcesu. Osiągnięcie właściwej temperatury trochę potrwa więc w między czasie można wymieszać Matchę z łyżeczką kremówki. Następnie przystępujemy do dalszych prac manualnych czyli powinniśmy miksować żółtka z cukrem kryształ do osiągnięcia białego koloru, dodać wcześniej przygotowaną śmietanę z Matchą i wszystko później dokładnie wymieszać.

Kolejny etap to wanilia – A więc laskę wanilii przepołowić i umieścić ją w misce razem z mlekiem.

Całość podgrzewać nie przestając mieszać. Zdjąć z palnika chwile przed zagotowaniem (trzeba uważać). Później pozostawić na chwilę (kilka minut) do ostudzenia. Dodać do wcześniej utartego żółtka, a następnie dodać resztę kremówki, która pozostała z mieszania Matchy.

Powstałą masę dokładnie i sumiennie wymieszać a następnie całość przecedzić.

Teraz przygotowujemy kokilki. Gdy już przygotujemy, należy wypełnić kokilki powstałą masą, następnie umieścić na blasze. W kolejnym kroku wlewamy wodę na blachę (na wysokość około 2 – 3 cm). Bardzo ważne aby przykryć wszystko folią aluminiową i umieścić w piekarniku do pieczenia. Przygotowany specjał piec przez 1 godzinę.

Po upieczeniu wyciągnąć i wystudzić a następnie schłodzić w lodówce. Przed podaniem posypać cukrem i skarmelizować palnikiem.

Creme brulee z herbatą Matcha co teraz ?

Teraz pozostaje już tylko cieszyć się naszym dziełem i z radością konsumować to co przygotowaliśmy.
Mam nadzieje , że ten prosty przepis pomoże wam w przygotowaniu i dostarczeniu radości swojej rodzinie i gościom, którzy będą się cieszyć wspaniale przygotowanym przez Was creme brulee z herbatą Matcha.

Warto pamiętać aby do tego przepisu nabyć produkty dobrej jakości. Dobre produkty to gwarancja dobrego smaku.

Leave a comment